Jak šel čas ..

Je tomu již dávno, více než 100 let, kdy roku 1911 byl místním spolkem občanů dostavěn a zprovozněn hostinec. V dobách minulých sloužila menší část hostince (dnešní banketka) mimo jiné jako konzum -prodejna potravin.

Hostinec U Balona do roku 2011 nedisponoval žádným venkovním posezením.
Nápad na vznik letní terasy se přímo nabízel při pohledu do zchátralé zahrady hostince. Letní terasu s vlastním výčepem a dětským hřištěm jsme pro Vás po náročných úpravách otevřeli v roce 2011. Do té doby hosté sedávali i polehávali pouze na louce naproti hostince.

V roce 2012 jsme zrekonstruovali nekuřáckou část hostince - banketku o celkové kapacitě 50 míst. Tuto část hostince můžete využít pro své soukromé akce, různé oslavy, svatby. 

V hostinci i na terase se můžete připojit k internetu pomocí free wi-fi.

Kuchyně je zaměřena na českou gastronomii s důrazem na kvalitu a čerstvost používaných surovin.

8. srpna 2014 jsme postavili SLEZSKÝ PIVOVAR, který má své zázemí ve stoletých sklepích hostince.
Jako poděkování za Vaši dlouholetou přízeň k našemu hostinci, Vás chceme alespoň částečně "vtáhnout" do děje procesu vaření piva. Proto Vám umožňujeme proskleným otvorem v hostinci, který se stává součástí interiéru hostince, sledovat přímo chod menší části SLEZSKÉHO PIVOVARU. Zde můžete zhlédnout naši 1000 l dvounádobovou varnu, která mimo jiné sousedí s ležáckým sklepem, šrotovnou i skladem chmele. Pokud se chcete podívat do zákulisí našeho pivovaru, neváhejte nás kontaktovat. 

Koncem roku 2016 jsme postavili zcela nové luxusní apartmány NAD PIVOVAREM, které disponují prozatím velkým apartmánem s názvem ŠNYT a menším HLADINKOU. 

Na jaře 2017 jsme dali banketce nový moderní vzhled včetně sociálního zařízení.

V březnu 2017 jsme se stali NEKUŘÁCKÝM hostincem.

Napsali o nás:
http://www.patriotmagazin.cz/pivni-revoluce-teprve-prijde-vzkazuji-z-havirova-stajgr-s-bulacem/

http://www.euro.cz/archiv/bo-fajne-pivo-1344114


 
Autor: Admin U Balona | Počet přečtení: : 3829x

Přehled dalších článků